Poniżej znajdą Państwo odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania dotyczące naszych lamp UV-C Sanogama.

Lampa powinna być ustawiona na wysokości około  jednego metra nad podłogą. Jest to lampa 360 stopni, najlepiej zatem ustawić ją na środku pomieszczenia (np. na stole, krześle, szafce).

Tak, jest to konieczne. Chodzi o to,  aby wydobywający się z lampy ozon nie „uciekał” z pomieszczenia. Trzeba zwrócić uwagę na różnego rodzaju wywietrzniki – najlepiej na czas ozonowania zakleić je jakimś materiałem lub taśmą.

Tak, lampa posiada certyfikat CE i RoHS, spełnia  normy UE.

Dla bezpieczeństwa i wygody. Dzięki niemu można włączyć lampę tuż przed wyjściem z pomieszczenia. Kiedy lampa pracuje – nie wolno przebywać w pomieszczeniu, w którym się ona znajduje.

Sterylizacja: proces, w którym dochodzi do zniszczenia wszystkich form mikroorganizmów – zarówno wegetatywnych, jak i przetrwalnikowych.

Dezynfekcja: niszczy formy wegetatywne mikroorganizmów ale nie zawsze usuwa formy przetrwalnikowe (głównie następujące rodzaje bakterii: Bacillus, Clostridium, Sporosarcina). Niszczy bądź ogranicza liczbę mikroorganizmów – mogą one pozostać dezaktywowane, innymi słowy „uśpione”. Promieniowanie UV jest wykorzystywane jako metoda dezynfekcji – np. na 15 minut przed operacją.

Lampa UVC oczyszcza całą powierzchnię pomieszczenia, w którym działa, a ozon dociera do najmniejszych szczelin pomieszczenia. Spirytus działa tylko około 10 sekund, a później się utlenia.

Lampy w szpitalach to tzw. lampy przepływowe, posiadają one filtr, dzięki któremu ludzie mogą przebywać w pomieszczeniu, kiedy lampa działa. Są bardzo drogie. Podczas działania naszych lamp,  w pomieszczeniu nie mogą znajdować się ludzie, zwierzęta ani rośliny.

Mamy do wyboru 2 lampy: mniejszą, która oczyści pomieszczenie o powierzchni do 40 m³, oraz większą, która jest w stanie oczyścić wnętrze o powierzchni do 60 m³.

Nie, całe pomieszczenie będzie zdezynfekowane, nic nie zardzewieje.

Nie, wszystkie sprzęty będą zdezynfekowane, nic nie ulegniezniszczeniu. Uwaga – promienie UV nie docierają do wnętrza sprzętu.

Lampa posiada włącznik. Można ją włączyć także za pomocą pilota, dzięki czemu można po jej włączeniu szybko i sprawnie opuścić pomieszczenie. Dodatkowo lampa posiada timer, dzięki któremu lampa wyłączy się sama po upływie wyznaczonego czasu (15/30/60 min).

Chodzi o szybkie utlenianie –  w momencie zetknięcia się cząsteczki ozonu z zanieczyszczeniem (wirusem, patogenem) rozpoczyna się gwałtowna reakcja utleniania, podczas którego wspomniane mikroorganizmy są rozkładane do mniej aktywnych (nieszkodliwych) cząstek, a pozostała część ozonu zamienia się w tlen.

W trakcie działania lampy nie powinno się przebywać w jej okolicy. Może dojść do zatrucia, zawrotów głowy, omdleń, nudności, uszkodzenia skóry lub wzroku. Kiedy lampa zakończy swoją pracę, pomieszczenie musi być wywietrzone.

Nie, może wtedy dojść do poparzenia.

Według gwarancji producenta świetlówka powinna działać 5000 godzin, czyli przez około 3 lata.

Oznacza to, że działają w promieniu 360 stopni wokół siebie, a dodatkowo mają generator ozonu, który dociera i oczyszcza najdalsze zakamarki pomieszczenia.

Lampę należy czyścić. Lampa podczas tej czynności musi być wyłączona i zimna. Wtedy wystarczy przetrzeć ją suchą ściereczką w zależności od zabrudzenia – ściereczka dołączona jest do zestawu.

15 minut, po tym czasie należy odczekać około 20 minut i dobrze przewietrzyć pomieszczenie.

Nie, natomiast przed pierwszym jej użyciem należy starannie przeczytać instrukcję.

Jest łatwa w użyciu – wystarczy włączyć ją przyciskiem na pilocie i opuścić pomieszczenie.

Zapewnia podwójne działanie – ozon i promienie UVC.

Nie trzeba pozwoleń, żeby z niej korzystać.

Nie trzeba specjalnie przygotowywać pomieszczenia, żeby włączyć lampę – należy jedynie wynieść kwiaty i upewnić się, że w pomieszczeniu nie przebywają ludzie ani zwierzęta.

Ozon oczyszcza powietrze z zapachów, np. w kuchni lub  na siłowni oraz ze smogu.

Ozon jest skuteczniejszy od chloru o 400%, nie powoduje korozji.

Lampy produkowane dawniej posiadają rtęć, lampy SANOGAMA jej nie zawierają. Dodatkowo nasze lampy mają szkło kwarcowe. Dzięki temu są produktami bardzo ekologicznymi.

Sama praca lampy to 15 minut

Następnie należy odczekać około 20 minut i dobrze wywietrzyć pomieszczenie.

W sklepie internetowym www.sanogama.pl

Nie, żadne szkolenie nie jest potrzebne. Wystarczy starannie zapoznać się z instrukcją obsługi.

 • skuteczna w walce z bakteriami, wirusami, grzybami, pleśnią i zarazkami;
 • sterylizuje powietrze i powierzchnie przedmiotów;
 • łatwa w użyciu;
 • długa żywotność produktu;
 • skuteczny i szybki efekt sterylizacji;
 • usuwa dym, smog i nieprzyjemne zapachy;
 • bezpieczna – obsługiwana za pomocą pilota, zgodna z normami: CE, RoHS;
 • nie powoduje uszkodzeń sprzętów;
 • tania w eksploatacji;
 • modny design
 • lampa posiada funkcję automatycznego wyłączania

38 W

Po włączeniu lampa przez kilka sekund ma moc 36 W – w tym czasie należy opuścić pomieszczenie. Po kilku sekundach, gdy lampa przestaje migać, osiąga moc 38 W i rozpoczyna się proces dezynfekcji.

Poniżej tabela z rekomendowanym czasem-wyliczenia dla pomieszczenia 30 m².

Oczywiście, wystarczy zaznaczyć tę opcję podczas składania zamówienia w naszym sklepie internetowym  (podać NIP firmy i jej nazwę).